Hoş Geldiniz.

Hakkımızda

Colonia Park Otel 2015’den bu yana siz değerli misafirlerimize konforu ve hizmet kalitesiyle evinizdeki sıcak atmosferi sunmaktadır. Koşulsuz misafir memnuniyeti üzerine kurulmuş hizmet anlayışıyla ve güleryüzlü personeli ile Şebinkarahisarın incisi olmuştur, Şebinkarahisarda bu yıldan itibaren sizlere Hoşgeldiniz demektedir. Sizlerin göstermiş olduğu ilgi ve ihtiyaçlar doğrultusunda 2017 tarihinde 2.şubemiz olan Colonia Apart Oteli sizlerin hizmetine sunmuş bulunmaktayız.

 Colonia Park Otel ve Colonia Apart Otel gelecek yıllarda da hizmet kalitesinden ödün vermeden sizlerle birlikte yeni projelere imza atmayı hedef edinmiştir.

 

Tarihçemiz

              Şebinkarahisar Giresun'un bir ilçesidir. 1923 yılında il olmuş, 1933 yılında Giresun vilayetine bağlanmıştır. Osmanlı dönemindeki adı Şarkikarahisar'dır. Karahisar-ı Şarki şekli de kullanılmıştır. " Doğu Karahisar" anlamına gelir. 11 Ekim 1924 'te Şebinkarahisar'a gelen Mustafa Kemal Atatürk, kentin Şarkikarahisar olan adının Şebinkarahisar'a dönüştürülmesini teklif etmiştir.

               Pontus Krallığını ortadan kaldıran Roma Kumandanlarından Pompeius tarafından MÖ  63 yılında Roma askeri kolonisi olarak kurulmuş ve uzun süre Colonia/Koloneia adıyla anılmıştır. Bu adın Ermenine biçimi Koğonya'dır.Türkçede de 16. yüzyıla dek Koğonya kullanılır.

               1473 yılında Fatih Sultan Mehmet Otlukbeli Savaşı'ndan sonra İstanbul'a dönerken Şebinkarahisar'a uğramış ve üç gün kaldığı bu şehir devrin vekayinamelerinden Karahisar-ı Şarki adıyla kaydedilmiştir.


En Düşük Fiyat Garantisi Sitelerimizden rezervasyon yaparken daima uygun olan en iyi fiyattan yararlanmanızı sağlar.
Güvenli rezervasyon Rezervasyonlarınızda gizlilik ve güvenlik ön plandadır..
Ücretsiz iptal Rezervasyonunuzu günü gelmeden önce iptal edebilirsiniz.

İLETİŞİM

Tel: 0454 712 00 00
Gsm: 0532 133 28 28
Email: info@coloniaapartotel.com
Adres: Bülbül Mahallesi Halil Rıfat Paşa Caddesi No:11
Giresun / Şebinkarahisar

Twitter

Facebook

HABERLER / DUYRULAR

TAMZARA DEFİLESİ II Tarihi Tamzara Mahallesinde 1800´lü yılların başından beri dokuna...Devamı..
Yeni Web Sitemiz İle Sizlerin Hizmetinizdeyiz Mobil uyumlu ve bizler kadar yenilikçi web sitemiz ile sizlerin karşısi...Devamı..